Juhldal
Face & Body Oil No 3 - 100 ml
Juhldal Face & Body Oil No 3 - en multifunktionel olie til hele familien
	Juhldal Face & Body Oil No 3 er en 100% ren koldpresset abrikoskerneolie, som er uden duft og nogen form for tilsætning. Olien er multifunktionel og kan bruges som krops- og ansigtsolie, makeupfjerner, babypleje, neglepleje, til massage, hårspidserne og ved barbering. Olien trænger hurtig ind og beskytter mod eventuelle fugttab. Olien er rig på A- og E-vitamin. Olien egner sig særlig godt til personer med normal, sensitiv og tør hud.
Egenskaber
- 100% koldpresset abrikoskerneolie til ansigt og krop
- Rig på A- og E-vitamin
- Multifunktionel olie til hele familien
Anvendelse:
	Juhndal Face & Body Oil No 3 har mange funktioner og kan smøres på krop og ansigt eller bruges som makeupfjerner, babypleje, neglepleje, til massage, i hårdspidserne og ved barbering.
	Indhold: 100 ml.
Indhold:
 100 ml
Prunus Armeniaca Kernel Oil
Produktets ingrediensliste, næringsindhold og emballage kan blive ændret over tid. Vi opdaterer løbende hjemmesiden, men tjek altid emballagen på det købte produkt.
Andre kunder har også købt
Alternative produkter
Anmeldelser
God olie som ikke fedter. Perfekt at bruge efter badet mens huden stadig er våd.
18-02-2015Rigtig god og billig olie der holder længe. Jeg kommer et par dråber i ansigtet inden jeg kommer min natcreme på og vågner op med dejlig blød og fugtet hud der ikke er fedtet. Om vinteren bruger jeg også et par dråber på inden min dagcreme, så slipper jeg for at min hud tørrer ud.
09-05-2010gør huden dejlig blød og fedter ikke. Er god at smøre ind
01-07-2009 
						