1
1

ValMed

Øjendråber - 10 ml.

Varenummer: 102026
Gratis levering ved køb for minimum 349,00

ValMed Øjendråber er fugtgivende øjendråber til tørre og irriterede øjne forårsaget af vejr, skærme eller kontaktlinser

ValMed Øjendråber 10 ml er en effektiv løsning til dig, der oplever tørre eller irriterede øjne. Produktet indeholder hyaluronsyre, som tilfører øjet fugt og hjælper med at bevare komforten i længere tid. Øjendråberne virker med det samme og er ideelle til daglig brug, især ved påvirkning fra skærme, aircondition eller tør luft. De er også velegnede for kontaktlinsebrugere og giver hurtig lindring i en travl hverdag.

ValMed Øjendråber 10 ml er nemme at anvende flere gange dagligt efter behov. Den lille 10 ml flaske er praktisk at have med i tasken, så du altid har fugtende hjælp ved hånden. Læs altid indlægssedlen før brug for korrekt anvendelse og opbevaring.

Egenskaber:

  • Indeholder fugtgivende hyaluronsyre
  • Virker med det samme
  • Kan bruges med kontaktlinser
  • Praktisk 10 ml flaske
  • Velegnet ved skærmarbejde og tør luft

Anvendelse:

Dryp 1-2 dråber i hvert øje efter behov. Kan anvendes dagligt samt med kontaktlinser.


Indhold:
10 ml.

Indhold:

10 ml.

Indgår i kategorierne

Andre kunder har også købt

Alternative produkter

Anmeldelser

0
Baseret på 0 anmeldelser
5
4
3
2
1
0
0
0
0
0

Fri fragt over 349 kr.

Til DAO PakkeShop & med DAO Hjemmelevering

30 dages fortrydelse

30 dages fortrydelsesret fra den dag du modtager varen. (Gælder ikke håndkøbslægemidler)

Medlemsbonus

Du opsparer bonus hver gang du handler i shoppen.

Kundeservice

Kontakt os på tlf. +45 7199 9817 eller pr. e-mail info@med24.dk.

Gør som 300.000 andre!

Skriv dig op til vores nyhedsbrev. Ved tilmelding giver du accept til, at vi må sende dig info om rabatkoder, tilbud og nyheder relateret til vores sortiment pr. email. Du kan til enhver tid trække samtykket tilbage. Vi behandler dine oplysninger i henhold til vores persondatapolitik.