Umberto Giannini Crème de Curl Control Cream er en alsigtig stylingcreme med varmebeskyttelse
Umberto Giannini Crème de Curl Control Cream er en fugtgivende stylingcreme med en let formel, der absorberes hurtigt og giver varmebeskyttelse og langvarig fugt. Den tynger ikke håret og er velegnet til krøllet og bølget hår.
Produktet er velegnet til veganere, og har en mild duft af lavendel og patchouli med vanilje. Passer til hår med bølger og alle typer krøller. Velegnet til naturligt hår, såvel som hår der er blevet farvet, kemisk behandlet og til hårextensions.
Egenskaber:
- Fugtgivende stylingcreme med varmebeskyttelse
- Let formel der absorberes hurtigt
- Til krøllet og bølget hår
- Velegnet til veganere
- 150 ml
Anvendelse:
Anvend en generøs mængde og fordel jævnt i håret. Klem, vrid og løft håret til den ønskede form ved lufttørring, eller brug varmestyling.
Indhold:
150 ml.
Water (Aqua), Cyclopentasiloxane, Cetearyl alcohol, VP/VA Copolymer, kokosolie (Cocos Nucifera (Coconut) Oil), Glycerin, Propylene glycol, Silicone Quaternium-22, Phenoxyethanol, Dimethiconol, PPG-3 MYRISTYL ETHER, PEG-100 stearate, Fragrance (Parfum), Hydroxyethylcellulose, Ethylhexylglycerin, Citric Acid, Tetrasodium EDTA, Sodium Hydroxide, Tetramethyl Acetyloctahydronaphthalenes, Kumarin, Alpha-Isomethyl Ionone, Linayly Acetate, Vanillin, Linalool, Lavendula Oil/Extract, Red 33 (CI 17200), Yellow 5 (CI 19140)
