Nailura Fiber Base 03 - Pale Pink - 10 ml.
Nailura Fiber Base 03 - Pale Pink - 10 ml.
1
1
1

Nailura

Fiber Base 03 - Pale Pink - 10 ml.

Varenummer: 129357
Vores Ekspert Har du brug for professionel rådgivning?
Professionel rådgivning

Hvis du har brug for rådgivning om produktet, så tøv ikke med at kontakte vores eksperter. Vi er altid klar til at hjælpe og rådgive. Brug formularen nedenfor.

Vegan Friendly

Nailura Fiber Base 03 - Pale Pink er en fiber base coat der styrker og beskytter dine negle mod brud

Pale Pink er en lys og delikat lyserød nuance med et blødt og feminint udtryk. Den diskrete tone giver neglene et naturligt og velplejet look, der fungerer både alene og som base under gel polish.

Fiber Base er en base coat med små fibre, der styrker og beskytter dine egne negle mod brud og skader. Den er let at påføre og giver en holdbar overflade med en fleksibel følelse.

Egenskaber:

  • UV/LED-hærdende fiber base coat med glasfiberforstærkning
  • Styrker og beskytter neglepladen
  • Fri for HEMA, Di-HEMA og TPO
  • 100% vegansk og cruelty-free
  • 10 ml.

Anvendelse:

Forbered neglen ved at rense, file og forme. Skub neglebåndene tilbage og fjern dødt hud. Påfør Nail Prep og lad lufttørre. Påfør Primer Bonder og lad lufttørre, til overfladen er let klæbrig. Påfør Base Coat og hærd i 60 sekunder. Påfør Nailura Fiber Base 03 - Pale Pink i et tyndt lag og hærd under UV/LED-lampe i 60 sekunder — kan bygges op i et ekstra lag for styrke. Afslut valgfrit med Gel Polish og forsegl med Top Coat.

Opbevaring:

Opbevares utilgængeligt for børn og væk fra varmekilder. Bør ikke stilles direkte i sollys.

Indhold:

10 ml.

Ingredienser:

Acrylates Copolymer, Hydroxypropyl Methacrylate, Dimethicone, Silica, Ethyl Trimethylbenzoyl Phenylphosphinate, Methyl Benzoylformate, Bis-(Methacryloyloxyethyl) Phosphate, Isobornyl Acrylate, Glass, CI 77163, CI 77891

Sikkerhedsinformation:

Produktet indeholder akrylater, som kan udløse allergiske reaktioner, hvis de kommer i kontakt med huden. Det er vigtigt, at produktet kun påføres på neglene, og at du undgår kontakt med huden og neglebånd.

Hvis du skulle få gelé på huden, bør det straks fjernes for at mindske risikoen for irritation eller allergi. Gentagen eller langvarig kontakt med huden kan øge risikoen for allergiske reaktioner.Må ikke indtages. 
 
Hvis du oplever rødme, kløe eller anden irritation, skal du stoppe brugen og kontakte læge, hvis symptomerne fortsætter. 

Indgår i kategorierne

Andre kunder har også købt

Alternative produkter

Anmeldelser

Fri fragt over 399 kr.

Til DAO PakkeShop & med DAO Hjemmelevering

30 dages fortrydelse

30 dages fortrydelsesret fra den dag du modtager varen. (Gælder ikke håndkøbslægemidler)

Medlemsbonus

Du opsparer bonus hver gang du handler i shoppen.

Kundeservice

Kontakt os på tlf. +45 7199 9817 eller pr. e-mail info@med24.dk.

Gør som 300.000 andre!

Skriv dig op til vores nyhedsbrev. Ved tilmelding giver du accept til, at vi må sende dig info om rabatkoder, tilbud og nyheder relateret til vores sortiment pr. email. Du kan til enhver tid trække samtykket tilbage. Vi behandler dine oplysninger i henhold til vores persondatapolitik.