Minetan Bronze On Handske - 1 stk




MineTan Bronze On applikator handske - opnå den perfekte tan uden striber og streger!
Denne handske er din bedste ven, når du bruger selvbruner og ønsker et fejlfrit resultat gang på gang!
MineTans applikator-handske kan bruges til alle former for selvbruner-produkter såsom skum, lotions, olie og sprays, for at fordele produktet jævnt og grundigt på huden. Handsken giver et resultat uden striber og pletter, og beskytter samtidig dine hænder fra at blive misfarvede under påføring.
Fordele:
- Dobbeltsidet for endnu mere overflade
- Fremstillet i blødt soft touch stof
- Er let at vaske og rengøre, så den kan bruges igen
- Giver et jævnt og perfekt resultat hver gang
Anvendelse
Tag handsken på og påfør den optimale mængde selvbruner-produkt på handsken (eller på huden, hvis det er en olie eller en spray). Fordel produktet på hele kroppen med cirkulære bevægelse og glat ud til du har det ønskede resultat. Vær forsigtig omkring de tørre områder såsom knæ, albuer og ankler.
Når du er færdig med at bruge handsken, kan du skylle eller vaske den i maskine og lade den lufttørre ved at hænge den op, så den kan dryppe sig tør. Undgå gerne direkte sollys og vent til produktet er helt tørt, får du tager den i brug igen.
Udforsk vores store sortiment af MineTan selvbruner-produkter lige her hos Med24!
Indhold: 1 stk