1
1

Dafi

Pure+ Filterpatroner - 3 stk.

Varenummer: 135863

Dafi Pure+ Filterpatroner er et sæt Unimax-patroner med aktivt kul ionbyttermasse og anti-PFAS-harpiks

Dafi Pure+ Filterpatroner er filterpatroner til Dafis filterkander, som bruger Unimax-patronen. Filtermassen består af aktivt kul, ionbyttermasse og en anti-PFAS-harpiks, og patronen reducerer vandets hårdhed, indholdet af tungmetaller og klorforbindelser, så vandet ændrer smag, lugt og farve.

Patronerne er fremstillet af materiale, der er godkendt til kontakt med fødevarer, og de er uden bisphenol A og S. En patron holder cirka en måned eller til der er filtreret omkring 150 liter, afhængigt af hvor hårdt vandet er. Filteret skal stå under vand hele brugstiden.

Egenskaber:

  • Passer til alle Dafi-kander med Unimax-patron
  • Filtermasse med aktivt kul, ionbyttermasse og anti-PFAS-harpiks
  • Reducerer hårdhed, tungmetaller og klorforbindelser
  • Materiale godkendt til kontakt med fødevarer, uden bisphenol A og S
  • Holder cirka en måned eller cirka 150 liter pr. patron

Anvendelse:

Læg patronen i vand, før den sættes i kanden. Filtrér kun koldt vand under 30 grader. Det første filtrerede vand kan være uklart og kan bruges til at vande planter. Brug det filtrerede vand inden for 12 timer.

Indhold:

‎ 3 stk.

Indgår i kategorierne

Andre kunder har også købt

Alternative produkter

Anmeldelser

Fri fragt over 399 kr.

Til DAO PakkeShop & med DAO Hjemmelevering

30 dages fortrydelse

30 dages fortrydelsesret fra den dag du modtager varen. (Gælder ikke håndkøbslægemidler)

Medlemsbonus

Du opsparer bonus hver gang du handler i shoppen.

Kundeservice

Kontakt os på tlf. +45 7199 9817 eller pr. e-mail info@med24.dk.

Gør som 300.000 andre!

Skriv dig op til vores nyhedsbrev. Ved tilmelding giver du accept til, at vi må sende dig info om rabatkoder, tilbud og nyheder relateret til vores sortiment pr. email. Du kan til enhver tid trække samtykket tilbage. Vi behandler dine oplysninger i henhold til vores persondatapolitik.