BeauTerra
Ultra Rich Shower Gel Jasmine Flower GWP - 100 ml.
BeauTerra Ultra-Rich Shower Gel til hår- og hud med himmelsk duft af Jasminblomst
Det franske brand BeauTerra laver de lækreste organiske badeprodukter baseret på vegetabilske olier, der giver en rig sæbefri badegelé, som både vasker, plejer og skåner din hud.
Denne showergel variant er baseret på olivenolie, som fra naturens side er rig på essentielle fedtsyrer, der trænger hurtigt ned i huden for at nære, blødgøre og tilføre fugt, så huden holdes sund. Derudover har olien et højt indhold af antioxidant E-vitamin, der understøtter hudens cellefornyelse og beskytter mod frie radikaler samt tidlig aldring. Geléen har en afbalanceret blomstret duft af jasmin, som efterlader dig med en let parfumeret og forfriskende duft.
Fordele ved en BeauTerra Shower Gel:
- 2-i-1 sæbefri badegelé velegnet til hår og hud
- Bevarer hudens optimale pH-værdi
- Franskproduceret af lokale råvarer
- Uden hormonforstyrrende stoffer såsom parabener
- Stor beholdning påsat praktisk pumpe
Anvendelse
Brug geléen i badet ved at skumme den op på huden eller i håret og skyl ud. Geléen efterlader dig med den lækreste hud, som får en fantastisk duft og en sund udstråling.
Indhold:
100 ml.
Aqua (Water), Sodium Laureth Sulfate, Glycerin, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Chloride, Parfum (Fragrance), Coco-Glucoside, Glyceryl Oleate, Sodium Benzoate, Citric Acid, Potassium Sorbate, Polyquaternium-10, Olive Oil Polyglyceryl-6 Esters, Tocopherol, Hydrogenated Vegetable Glycerides Citrate, Ci 19140 (Yellow 5), Sodium Hydroxide
Beau Terra, 3 Place Renault , Rueil-Malmaison 92500, France,
kontakt: commande@beauterra.com