Med24.dk
Topbanner
Du er her: Forside > Kosttilskud > Fiskeolie > Eye Q mikstur - 200ml


Eye Q mikstur - 200ml

Eye Q mikstur - 200ml

Vejl. pris : 169,00 DKK 
Vores pris: 143,95 DKK 
Antal: 
5 ud af 5 stjerner! (3)
Skriv/læs anmeldelser

Eye Q - EPA-rig kirunalolie og kæmpenatlysolie.
- Valgt til "Årets produkt 2005"

Eye Q indeholder en helt ny type fiskeolie, som kaldes kirunalolie og denne indeholder netop EPA og DHA i forholdet 4:1.

Eye Q er uden lugt og smag af fisk.

Kirunalolie er fremstillet af små sardiner og ansjoser som kombineres med kæmpenatlysolie. Derefter gennemgår olien en patenteret og kostbar proces, som bevarer det høje indhold af naturlige fedtsyrer bedst muligt.

Dosering:
1 teskefuld (5 ml) dagligt i forbindelse med et måltid.
Startdosis for at opnå det bedste resultat anbefales det, at starte med 1 teskefuld (5 ml) 3 gange dagligt i 12 uger. Derefter kan dosis reduceres til 1 teskefuld (5 ml) dagligt.

Næringsindhold pr. dagsdosis (5 ml.) EPA 186 mg. DHA 58 mg. GLA 20 mg

Andre kunder har også købt
 
Eye Q - 360 kapsler Eye Q - 360 kapsler

Læs mere..
 529,00 DKK  369,00 DKK 
Vis
 
Berthelsen Silica Extra - 60 stk. Berthelsen Silica Extra - 60 stk.

Læs mere..
 85,00 DKK  70,95 DKK 
Vis
 
Livets Olie - Oil of Life - 500ml Livets Olie - Oil of Life - 500ml

Læs mere..
 188,00 DKK  159,95 DKK 
Vis
 


Anmeldelser - erfaringer
Viser 1 til 3 (af 3 anmeldelser)
Af Dianna Lindemann Tilføjet dato: 02-02-2012
Min søn som lider af koncentrationsbesvær og adfærdsproblemer (har muligvis asperger syndrom el. er hypersensitiv), har gennem længere tid fået Eye Q mikstur dagligt. Vi har oplevet at han er blevet bedre til at fokusere på det han laver, har fået en bedre koncentration, bedre humør og at hans motorik er blevet bedre. Hans søvnproblemer er i bedring og han har fået mere appetit - måske fordi han nu bedre kan koncentrere sig om at spise. Eye Q er kendt for at gavne børn med ADHD og autisme/asperger, og vi ville derfor give det et forsøg. Det har vist sig at være alle pengene værd, og jeg vil dermed klart anbefale andre i samme situation at prøve Eye Q.

Rating: 5 ud af 5 stjerner! [5 ud af 5 stjerner!]
Skriv din egen anmeldelse
Af Christoffer von Sehested Tilføjet dato: 03-06-2010
Dette er den eneste fiskeolie, vi kan få børnene til at spise. Faktisk er de ikke til at stoppe igen, og så har det en dejlig frisk duft af citron i stedet for den vamle fiskelugt fra andre produkter.

Rating: 5 ud af 5 stjerner! [5 ud af 5 stjerner!]
Skriv din egen anmeldelse
Af Karin Gahleitner Tilføjet dato: 16-09-2009
Dette produkt er supergodt til min kat, som har fået epilepsi. Han har ikke haft anfald, siden han begyndte at få eye q mikstur. Han startede med 2ml.pr. dag i 4 uger. så 1½ ml. pr. dag i 2 uger, og nu får han 1 ml. pr. dag. Min dyrlæge anbefalede mig at købe dette produkt.

Rating: 5 ud af 5 stjerner! [5 ud af 5 stjerner!]
Skriv din egen anmeldelse
 
Indkøbskurv
..er tom!
Total 0,00 DKK
Medlemmer får 5% bonus!
SE KURV


Få Nyheder og Tilbud
Læs mere om nyhedsbrevet

      Nyeste tilbud
Neolic 9000 - 250 stk.
Neolic 9000 - 250 stk.
239,00 DKK
215,95 DKK

Luk
Mere om nyhedsbrevet

Som medlem modtager du vores løbende nyhedsbreve - ca. en gang om ugen. Nyhedsbrevet indeholder information om virksomheden og dens produkter, relevante tilbud mm. Du modtager kun nyhedsbrevet, såfremt du udtrykkeligt har tilmedt dig som medlem.

Hvis ikke du længere ønsker at modtage nyhedsbrevet kan du afmelde dig via www.med24.dk. Du kan også afmelde dig direkte fra nyhedsbrevet.

Din email videregives ikke til tredjemand.
 

Med24 ApS  -  Løkkenholmsvej 6  -  DK-9480 Løkken  -  Tlf. + 45 29 80 79 22  -  E-mail: info@med24.dk  -  SE nummer: 28 52 08 32
Vedr. køb: Alle priser er inkl. 25% moms. I vores netbutik finder du altid gode online tilbud. Billig og tryg e-handel - se vores handelsbetingelser.